מיחזור משכנתא – האם כדאי לי

לפני 15 שנה נטלתי לרכישת דירה. לפני 5 שנים ביצעתי בהמלצת חברים. כיום הרי ירדה שוב לשפל. האם כדאי לי למחזר משכנתא בפעם השניה?

תשובה:

מיחזור משכנתא הינו תהליך שבו אתם מבצעים פרעון מוקדם של המשכנתא הישנה ומחליפים אותה במשכנתא חדשה, על פי תנאי הריבית החדשים הקיימים בשוק.

השאלה האם מיחזור משכנתא כדאי בנקודת זמן זו, אינה תלויה בביצוע מיחזורים קודמים. מדובר בשאלה מתמטית פשוטה: אילו עלויות מוטלות עליכם בגין עמלת פירעון מוקדם על המשכנתא הישנה ועלויות פתיחת תיק למשכנתא חדשה. כמובן שיש כאן מקום למיקוח עם הבנק – ואין חובה כמובן לבצע את המיחזור בבנק שבו משולמת כרגע המשכנתא הנוכחית שלכם.

מול העלויות עומד כמובן החסכון הכספי שיכול להיות לא מבוטל ולהגיע לעתים לעשות ומאות שקלים מדי חודש – השקולים לעשרות אלפי שקלים לכל תקופת ההלוואה.

הדרך הפשוטה ביותר לחשב האם מיחזור משכנתא כדאי עבורינו הוא להגדיל את המשכנתא החדשה בכל העלויות החדשות שנוספו ולבדוק האם ה החודשי החדש זול יותר. לדוגמא – אם ההלוואה הקיימת עומדת על 500 אלף שקל והעלויות – עמלת הפרעון המוקדם ופתיחת התיק למשכנתא החדשה, עומדות על 25 אלף שקל, קחו הלוואה חדשה של 525 אלף שקל. כעת בידקו – אם ההחזר החודשי קטן, מיחזור המשכנתא כדאי עבורכם. אם ההחזר גדל, או לא השתנה – אין משמעות רבה.

לחצו על הקישור כדי לקרוא עוד על מיחזור משכנתא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *