מתי מתפרסם מדד תשומות הבניה

מתי מתפרסם ? רכשנו וחשוב לנו לבדוק מתי בדיוק נוכל לדעת מה גובה ההצמדה שעלינו לשלם

מתפרסם אחת לחודש, יחד עם כל המדדים החודשיים שהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מוציאה לאור. לרוב תוכלו לקרוא בעיתונות הכלכלית בפירוט מהו מדד תשומות הבניה, שכן זהו אחד הנתונים שמעניינים יותר את הציבור – במיוחד כמובן את אלו שרכשו והתשלום צמוד לאותו מדד. באופן מסורתי מדד תשומות הבניה חביב על קבלנים וחברות בניה. הטענה שלהם היא שזהו מדד שמשקף נכונה את העליה בעלויות הבניה שלהם ולכן הוא הגון ונכון לשני הצדדים ומשמש עבורם מעין ביטוח סיכונים במקרה של התייקרות בעלויות.

מתי מתפרסם

מתי מתפרסם מדד תשומות הבניה

מדד תשומות הבניה – באתר הלמס

לרוב, הפרסום של המדדים הוא ב-15 לכל חודש, לעתים ב-14, אם ה-15 נופל על יום שבת. באתר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, ניתן למצוא את כל ההודעות לעיתונות שמוציעה הלשכה וכן את רשימת המדדים – שם ניתן בקלות לאתר גם את מדד התשומות ולא לחכות לעיתונות. חשוב כמובן לזכור את הנוסחה לחישוב המדד – המדד הנוכחי, חלקי מדד הבסיס.

אם לדוגמה רכשנו דירה כאשר המדד הקובע ליום הרכישה היה  108 נקודות וכיום המדד הוא 112 נקודות, התוצאה של החלוקה היא 1.037, ובקיצור – של 3.7% לתשלום שיש לשלם בחודש זה. כלומר, אם עליכם היה לשלם בחודש זה 200 אלף שקלים, הריבית מגיע ל-7,400 וסך הכל המחיר יהיה 207.4 אלף שקלים.

אם אתם מעוניינים לקרוא וללמוד מידע נוסף על מדד תשומות הבניה, מומלץ להתחיל בקריאת השאלות והתשובות באתר זה על המדד – בקישור זה

בנוסף, ניתן לקרוא מאמר מקיף בנושא שיעשה לכם סדר ואולי גם יסייע לכם במהלך המו"מ לרכישת הדירה מהקבלן, באתר mydira. לחצו על הקישור כדי לקרוא עוד כולל על חישוב מדד תשומות הבניה

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.