רישום דירה בטאבו – כשלא נעשתה פרצלציה

אנו מעוניינים לבצע רישום דירה ב: אני וי רכשנו דירה בשנת 98 מקבלן ( חדש). עד עצם היום הזה לא בוצע רישום . כיום החלטנו שאנו רוצים למכור את הבית. הגיעו מספר רוכשים אשר רצו מאוד לרכוש את הדירה וממש ברגע האחרון כולם ביטלו מאותה סיבה – בעיית הטאבו.

ניגשנו לעו"ד אשר היה מטעם הקבלן וה של הדירה נעשה אצלו. עורך הדין הוציא לנו מכתב כי ישנה בעיה שהעיריה אינה מבצעת את הרישום מסיבות שלא ידועות לו, (יתכן שהקבלן חייב כסף בעיריה). אנו מאוד מוטרדים מהמצב. מה אתם מייעצים לנו לעשות? מאיפה להתחיל, למי לפנות?רישום דירה בטאבו - עם פרצלציה או בלעדיה

עו"ד שי עמית משיב

לצערנו, הבעיה שאת מתארת, קיימת בוריאציה כזו או אחרת לגבי עשרות אלפי דירות בישראל.

ראשית, צריך לודא כי יש רישום מסודר בנוהל של "חברה משכנת", קרי, שיש חברה או משרד עורכי דין, שמטפל באופן שוטף בהעברות זכויות, מתן הסכמות לרישום הערות אזהרה וחתימה על כתבי התחייבות לבנקים לות – ככל שהתשובה חיובית, אזי הבעיה קטנה יותר.

אם התשובה שלילית, אז באמת אתם ניצבים בפני בעיה גדולה, ויש לכם בעיה לממש את הרכוש שקניתם. במקרה זה, אין ברירה אלא להתאגד ולפנות לבית המשפט שיתן את הסעדים המתאימים שיסיימו את המצב, ככל שהדבר אפשרי.

בכל מקרה, כדי לבצע רישום דירה בטאבו, אנו ממליצים לכם שלא להסתפק בקריאה זו ולפנות ל שייצג אתכם במהלך התהליך.

טור זה נכתב על ידי צוות הייעוץ המשפטי של האתר, בראשות עו"ד שי עמית ממשרד טיסונה ושות'. המשרד מתמחה בכל נושאי הנדל"ן – פרצלציה, רישום דירה בטאבו, מכר וקניה, ניהול ים, הפשרת קרקעות ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *