קטגוריה: ארנונה ועיריה

האם פערים בין הרשום בטאבו למדידה בפועל מעידה על בעיה?

מצאנו דירה חדשה מקבלן המתאימה לנו, הבעיה היא שברישומים בטאבו (לפי נוסח החוזה ושרטוט הדירה) רשום כי שטח הדירה הוא 76 מ"ר והיא כוללת 3 חדרים, בזמן שבפועל הדירה בשטח 90 מ"ר ויש בה 4 חדרים בכלל! רצינו לדעת האם הדבר הזה רומז על משהו לא חוקי בהתנהלות הקבלן? והאם זה יכול לפגוע בערך הדירה […]

דרישה להיטל השבחה במקרה של תמ"א 38

טרם  חתימה  על  חוזה  למכירת  דירתי  בבניין  שאמור  לעבור תמ"א  38,  ביררתי  בעירייה  אם  אחויב בהיטל  השבחה. בעירייה – עיריית פתח תקווה,  אמרו  לי  שכן  מכיוון  שהקבלן  הגיש  כבר  בקשה  להיתר  בנייה , כשעדיין  לא  הושלמו  ההליכים  לגביה והוסיפו, שלאחר  קבלת  היתר  הבנייה,  אוכל  למכור  את  הדירה  ללא  היטל  השבחה.

הקלה במיקום קו בניין

רכשתי מיגרש שגובל בצד מיזרחי עם כביש. קו בניין יכול להיות במרחק של שלושה מטרים מהחומה המפרידה מהכביש. ביקשתי הקלה של 30ס"מ אך מסרו לי בעיריה שמכיוון שמדובר במגרש חזיתית, אין אפשרות לקבל הקלה על ידי שינוי קו בניה. מה הדרכים העומדות בפני?

היטל השבחה במכירת דירה בבית משותף

הנני בעל דירה בבניין בן 3 קומות. הגג הינו רכוש משותף של הדיירים וכך גם זכויות הבנייה על הגג. למרות שיש לי חלק יחסי בבניין, באופן מעשי לא אוכל לממש את זכויות הבנייה, שכן המעבר לגג עובר דרך אחת מהדירות בקומה האחרונה.  אני עומד למכור את דירתי ולמרות כל המגבלות, בעירייה דורשים היטל השבחה, בשל […]

מחסן ללא היתר בחצר

בכוונתי לרכוש בית פלוס חצר. בחצר ישנו מחסן פח בשטח של 9 מ"ר. מבדיקה שערכתי מתברר שהוא קיים שנים ולא ביקשו להוציא עליו היתר. האם אצטרך להצהיר עליו, למרות שלא אני בניתי אותו? וכמו כן, במה זה כרוך משפטית וכספית?

חריגות בניה – הכשרה או הריסה

רכשנו דירה לפני כשנה ולאחרונה גילינו כי יש בה חריגות בנייה. אני מעוניין להסדיר את הנושא מבחינה חוקית, אך חושש כי הדבר יעלה לנו כסף רב ואולי גם יחייב אותנו להרוס את השטח החורג. מה עושים?