קטגוריה: תכנון ובנייה

הקלה במיקום קו בניין

רכשתי מיגרש שגובל בצד מיזרחי עם כביש. קו בניין יכול להיות במרחק של שלושה מטרים מהחומה המפרידה מהכביש. ביקשתי הקלה של 30ס"מ אך מסרו לי בעיריה שמכיוון שמדובר במגרש חזיתית, אין אפשרות לקבל הקלה על ידי שינוי קו בניה. מה הדרכים העומדות בפני?

הסגת גבול של מגרש שכן

אני מתגורר ברמת גן ולאחרונה החלו לבנות בסמוך אלינו בניין מגורים. לפני כשבוע החלו בגידור השטח. במסגרת זאת הרסו את הגדר המפרידה בינינו ובין המגרש,  נגסו מעט משטח החנייה, הציבו גדר זמנית חדשה והצרו את המעבר לחניה. בנוסף הטרקטורים שעבדו בשטח חפרו אפילו מתחת לגדר לכיוון המגרש שלנו ונוצר מעיין בור קטן וחשוף. פנינו למנהל […]

תמ”א 38 – הוספת זכויות לבית משותף

אנו דיירי בית משותף. לאחרונה פנתה אלינו חברה שהציעה לנו לשפץ את הבניין ולהוסיף חדר לכל דירה, בתמורה לקבלת זכויות על הגג. לדבריהם, הדבר אפשרי לפי תמא 38. מה זה בדיוק והאם אנו רשאים לעשות זאת?

היתר להחלפת חלונות חיצוניים בדירה

רכשתי דירה מקבלן, ואני מעוניין לשנות את פרופיל החלונות מהחלונות הסטנדרטיים של הקבלן, לפרופיל בלגי, כמובן ללא שינוי בגודל הפתחים. האם ישנם צדדים שלישיים אשר יכולים להתנגד ולמנוע ממני לבצע את השינוי?

חריגות בניה – הכשרה או הריסה

רכשנו דירה לפני כשנה ולאחרונה גילינו כי יש בה חריגות בנייה. אני מעוניין להסדיר את הנושא מבחינה חוקית, אך חושש כי הדבר יעלה לנו כסף רב ואולי גם יחייב אותנו להרוס את השטח החורג. מה עושים?